فعالیت ها و اقدامات

انجام تعمیرات اساسی مجتمع در دو فاز جداگانه :
از اهم فعالیتهای این تعاونی میتوان به عملیات تعمیرات اساسی ( اورهال فاز یک و فاز دو ) اشاره نمود که با تلاشهای شبانه روزی و طاقت فرسای تمامی اعضای این تعاونی ( کارگران ) این امتحان بزرگ با موفقیت تمام به سرانجام رسید و این شرکت از امتحان سخت پیروز و سرافزار گذشت و اینجا بود که جواب اعتماد مسولان پتروشیمی را با این اورهال نشان داد که قبلا و در سالهای گذشته برای این نوع تعمیرات اساسی از سایر مجتمع های پتروشیمی و گاهاً در مواقع ضروری از نیروهای خارجی استفاده میگردید .
در این تعمیرات اساسی که پیمانکاران ادوار گذشته سود را به جیب خود میزدند ، ولی این شرکت چون از خود کارکنان بود سود و پاداش این تعمیرات را به خود کارگران زحمت کش داد طوری که نزدیک به یک میلیارد تومان پول به نفرات بعنوان پاداش داده شد .
 
طرح طبقه بندی :
شرکت تعاونی پس از شروع به کار با یکی از کارشناسان طرح طبقه بندی وارد مذاکره شد و پس از توافق در مدت شش ماه توانست طرح طبقه بندی و کتابچه طرح را برای اجراء به کارگاه بیاورد که با دستور مدیر عامل، آقای ناصر چمنی طبق اختیار،  در قانون طبقه بندی بالاترین ضریب طرح آورده شد تا افزایش بیشتری در معیشت کارگران باشد و مابه التفاوت طرح در اواخر سال گذشته در آخرین روزهای سال به حساب کارگران واریز گردید و بالاترین درصد ارتقاء گروه شغلی همکاران عزیز بود که تقریبا صد در صد نفرات حقوقشان افزایش یافت که نسبت به ادوار گذشته بی نظیر بوده است . ( شایان ذکر است مبلغ واریز شده نزدیک به پانصد میلیون تومان بوده است.)

اعطای وام بلاعوض :
در بعضی از مواقع با توجه به بضاعت تعدادی از نفرات نسبت به مشکل شان وام های بلاعوض به این عده از همکاران داده شده تا بتوانند مشکل خود را حل نمایند .

وام های قابل تقسیط :
با عنایت به اینکه در سیستم پیمانکاری نفرات نمی توانستند پولی بعنوان وام دریافت نمایند و مشکلاتشان به قوت خود باقی می ماند که باعث آسیبهای اجتماعی میگردید ، شرکت تعاونی با درایت توانست این مشکل را هم به   حول و قوه الهی حل نماید و با اعطای وام به نفرات قریب به هفتصد میلیون تومان که بصورت قسط 12 ماهه از حقوق شان کسر می شود تا مشکل این عزیزان حل شود .

مشکل سخت و زیان آور همکاران :
پس از تلاشهای چندین سال انجمن صنفی کارگران قانون مشاغل سخت و زیان آور در مجتمع پتروشیمی تبریز به سرانجام رسید و با نهادینه شدن شرکت تعاونی و قبول نمودن پرداخت 4%  بابت سخت و زیان آور تعداد 25 نفر از همکاران با بیست سال سابقه و حقوق بسیار خوب نسبت به سوابق و دریافتی شان توانستند به این افتخار دست یابند که جا دارد از همکاری و دلسوزی مسئولین پتروشیمی تشکر ویژه نماییم .
ضمناً یاد آور می شوم که این شرکت با قبول 4% پیمانکاران ادوار گذشته نقش نجات دهنده ای را در این مشاغل و بازنشستگی بازی کرد که با بودن پیمانکار و عدم قبول این پیمانکاران این مشکل تا آخرین لحظه حضور پیمانکار ماندگار می شد . ( این پروسه فی البداهه در این شرکت ادامه دارد.)
 
اجرای تورهای مسافرتی :
با هدف رفاه خانواده و خود همکاران شرکت با عقد قرارداد با شرکتها و نیز بصورت خود جوش اقدام به برگزاری  تورهای مسافرتی به دل طبیعت و شهرهای دیدنی می نماید که در ادوار گذشته این امکان فراهم نشده بود و با این کار روحیه و نشاط و تندرستی در این خانواده ها به وجود آمده است . و نیز تشکیل گروه کوهنوردی شرکت تعاونی جهت احیا و ترویج ورزش مابین همکاران از جمله کارهای بسیار مهم در این عرصه می باشد .
 
برگزاری مراسم روز کارگر :
هر سال روز 11 اردیبهشت ماه شرکت تعاونی در کنار انجمن صنفی کارگران رابطه تنگاتنگی جهت برگزاری هر چه باشکوه تر این مراسم هم از نظر مالی و هم اجرایی می نماید که تعدادی از کارگران نمونه واحدها با دریافت لوح تقدیر و جوایز نفیس تشویق شده و در کنار خانواده هایشان سرافزار می شوند .
  
عقد قرارداد با فروشگاههای معتبر:
تعاونی با هدف رفاه همکاران اقدام به عقد قرارداد با فروشگاههای متعدد نموده که تمامی همکاران با دریافت معرفی نامه اقدام به خرید از این محلها نموده و شرکت بصورت اقساطی نسبت به کسر وجوه از حقوق شان عمل می نماید تا این قشر زحمت کش با فراغ بال بتواند به زندگی خود ادامه دهد .

عقد قرارداد با مراکز و سالنهای ورزشی :
با هدف ترویج ورزش این شرکت با مذاکره و استعلام و بررسی کیفیت اماکن ورزشی اقدام به عقد قرارداد نموده تا با حداقل مبلغ و پرداخت قسمتی از هزینه ها خانواده همکاران و خودشان از این امکانات استفاده نمایند . مانند استخر و سالنهای ورزشی .

شرکت در مسابقات ورزشی در تمامی رده های سنی :
ورزش یکی از بهترین راههای تندرستی بدن می باشد و با این هدف این شرکت در تمامی رشته ها توانسته در مسابقات مختلف شرکت نموده و به عناوینی دست یابد که در مسابقات دو میدانی کارگران استان توانست به مقام اول دست یابد و یک نفر از این ورزشکاران را جهت انتخاب به تیم ملی معرفی نماید و این فرد توانست در مسابقات جهانی کارگران در ایتالیا مقام اول را کسب نماید .
  
تشکیل مدرسه فوتبال :
در دو رده سنی نوجوانان و نونهالان این شرکت اقدام به تشکیل مدرسه فوتبال نموده است تا فرزندان این قشر زحمت کش بتوانند از این امکانات استفاده نمایند و با پرورش ذهن و تاکتیک و تکنیک این فوتبالیستها را جهت معرفی به تیم های باشگاهی و خود تیم شرکت تعاونی کمک شایانی کرده باشد .

در پایان امیدواریم این تعاونی توانسته باشد در کمک به معیشت کارگران قدم های مثبتی برداشته باشد و روز به روز بتواند پله های ترقی را با موفقیت و سربلندی طی نماید .

مهمترین اخبار | مهمترین اخبار و رویدادهای شرکت
عضویت در خبرنامه
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات
تعاونی صنعتگران نفت آذربایجان
Setak Total Web Solutions
generated by: PGP™ | Hosted by: i-Host™
نام
نام خانوادگی
ایـمیل

ذخیره اطلاعات


 
 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور؟